Kolumna

Jak się żyje poza Łaskiem? Wady i zalety. Problemy i bolączki.
Edyta
Posty: 6
Rejestracja: 00:20, 16.10.2012

Kolumna

Postautor: Edyta » 01:17, 16.10.2012

Witam.
Co prawda dopiero zaczynam korzystanie z tego portalu, ale coraz bardziej zaczyna mi się on podobać.
Niemniej wracając do tematu wątku- co sądzicie o Kolumnie? Czego tu brakuje, co warto byłoby zmienić lub stworzyć, a co zupełnie tu nie pasuje, ale psuje nasz wizerunek?
Teoretycznie jest to dzielnica Łasku, ale ja jako jej mieszkanka odnoszę wrażenie jakby traktowano ją po macoszemu. Szkoda, bo Kolumna to piękna miejscowość, która zasługuje by o nią dbać, choćby pod względem infrastruktury- przydałoby się utwardzić kilka ulic, przynajmniej tych częściej uczęszczanych jak Lubelska, Wileńska, Kopernika... Poza tym, warto byłoby podkreślić jej charakter wypoczynkowy. Pamiętam, że dwa lata temu, na jednym z przedwyborczych spotkań pewien kandydat obiecywał, że jeśli zostanie wybrany, to będzie starał się stworzyć w Kolumnie w okolicach "Pod Bykiem" amfiteatr letni. Oczywiście za dużo z tego nie wyszło, no ale idea "szlachetna" :)
Pozdrawiam, Edyta :)

sławek
Posty: 3
Rejestracja: 09:40, 20.04.2013

Re: Kolumna

Postautor: sławek » 09:48, 20.04.2013

Witam.

Ja mieszkam w Kolumnie od 30 lat.
To co jest obecnie to jest jakaś kpina z podatników.
Nieudolność osób reprezentujących nas w magistracie to już chyba norma od kilkunastu lat.
Państwo radni bo to trzeba tak ująć dbają wyłącznie o własne interesy.
Dlaczego w innych gminach jest czysto - aż miło pospacerować.
A u nas wszechobecny brud itp.

Jeżeli będziemy opisywali to co myślimy to może ktoś się w końcu w magistracie obudzi.

Myślę że warto opisywać co widzimy

nsaimwb
Posty: 1
Rejestracja: 11:53, 14.07.2014

Re: Kolumna

Postautor: nsaimwb » 12:04, 14.07.2014

Tak tak. Kolumna zwana nie tak dawno Las-Kolumną, powoli traci swój charakter wypoczynkowy. Coraz mniej ludzi przyjeżdża odwiedzać dzielnicę Łasku, coraz mniej osób jeździ "pod Byka", ale coraz więcej mówi się o alkoholiźmie w Kolumnie, o "patologii". Ludzie czują się bezkarni w Kolumnie. Pijaczkowie potrafią chować się z alkoholem pod monopolowym. Panie władzo!!!! jak przejeżdżasz przez Lubelską to na przeciwko sklepu monopolowego jest działka, na której bezprawnie ludzie wchodzą i piją (piwko, winko) w zależności od stanu portfela. Niestety ta działeczka z każdym dniem jest bardziej zaśmiecona. Panie władzo zniszczyłeś nam rzekę. Panie władzo! Zacznij dbać o wakacyjną rozrywkę w Kolumnie. Panie władzo, wróć do festynów w Kolumnie, bo to było fajne przedsięwzięcie jakieś 10lat temu. Panie władzo, daj miejsce młodszym ludziom. Panie władzo usuń z urzędu pracy naszego starego burmistrza- on już na emeryturę się nadaje. Panie władzo zmień nastawienie urzędniczek w UP. Niech panie które tam pracują, zaczną pomagać petentom.

iiii mogłabym tak w nieskończoność.

Panie władzo, zacznij działać! :geek:

MaggiKol
Posty: 1
Rejestracja: 15:04, 25.07.2014

Re: Kolumna

Postautor: MaggiKol » 15:28, 25.07.2014

Tak tak. Kolumna zwana nie tak dawno Las-Kolumną, powoli traci swój charakter wypoczynkowy. Coraz mniej ludzi przyjeżdża odwiedzać dzielnicę Łasku, coraz mniej osób jeździ "pod Byka", ale coraz więcej mówi się o alkoholiźmie w Kolumnie, o "patologii". Ludzie czują się bezkarni w Kolumnie. Pijaczkowie potrafią chować się z alkoholem pod monopolowym. Panie władzo!!!! jak przejeżdżasz przez Lubelską to na przeciwko sklepu monopolowego jest działka, na której bezprawnie ludzie wchodzą i piją (piwko, winko) w zależności od stanu portfela. Niestety ta działeczka z każdym dniem jest bardziej zaśmiecona. Panie władzo zniszczyłeś nam rzekę. Panie władzo! Zacznij dbać o wakacyjną rozrywkę w Kolumnie. Panie władzo, wróć do festynów w Kolumnie, bo to było fajne przedsięwzięcie jakieś 10lat temu. Panie władzo, daj miejsce młodszym ludziom. Panie władzo usuń z urzędu pracy naszego starego burmistrza- on już na emeryturę się nadaje. Panie władzo zmień nastawienie urzędniczek w UP. Niech panie które tam pracują, zaczną pomagać petentom.

iiii mogłabym tak w nieskończoność.

Panie władzo, zacznij działać! :geek:
No cóż patologia jest wszędzie,alkoholizm jest wszędzie... Mieszkam tutaj od kilku lat,wcześniej od dziecka przyjeżdzałam tutaj na wakacje.Faktycznie to co się dzieje z Kolumną nie ma nic wspólnego z miejscowością wypoczynkową sprzed kilkunastu lat, a szkoda... Przecież ludzie z Łodzi,Pabianic do dziś wspominają wakacje i weekendy spędzone w zielonej Kolumnie.mam wielu znajomych , którzy chętnie spędzili by tutaj nawet wakacje tylko gdzie? i co maja tutaj robić? Siedzieć na murku przy stacji PKP a może na Lubelskiej w lasku z tymi jak nazwałaś pijaczkami ? przerażające dla mnie jest to ,że wladze nie robią nic,żeby to zmienić.brak jakichkolwiek rozrywek ale młodzież źle się prowadzi - okupuje stację PKP a gdzie ma siedzieć , co maja robić???? Jeden Orlik na całą Kolumnę , zero barów,kafejek z lodami (o przepraszam na Armii Ludowej ).Staw fajnie było sprzedac ale szkoda,że nikt nie pomyslał,żeby zrobić przy okazji interes dla siebie i dla ludzi.Można by tak go oczyścić, ustawić budki na terenie i latem wpuszczać za np.5 zł . Właściciel zarobiłby ,jedni mieliby pracę inni wypoczynek.Przecież są fundusze unijne czemu nie możemy zrobić z Kolumny drugiego Uniejowa? Zapewniam ,że nasze okolice są równie piękne.Czemu "władza" tego nie wykorzysta? Czemu liczy tylko na prywatnych inwestorów,niestety dorobkiewiczów.którzy chcą tylko pokazać ,że mają nie robiąc nic dla innych. Z pewnością, gdyby zrobiono w okolicy kąpielisko,trasy rowerowy,może trasy narciarskie zimą ...okoliczni mieszkańcy takze zainwestowaliby chociażby w agroturystykę. A wtedy i do kasy gminy wpadłby większy grosz. Ale cóż trudno widać myśleć rzadzącym....
Miłego dnia i uśmiechu

Magda74
Posty: 1
Rejestracja: 21:34, 20.08.2014

Re: Kolumna

Postautor: Magda74 » 21:42, 20.08.2014

Witam, dziś przejeżdżałam obok zalewu na Baryczy. To, co tam zobaczyłam bardzo mnie zaskoczyło. Zalewu praktycznie nie ma! Tuż pod tamą ustawione są worki z piaskiem, płynie obok wąski pas wody, który trudno nazwać rzeką, a przy dawnym młynie pozostało tylko błoto i worki z piaskiem. Próbowałam znaleźć jakieś informacje na temat tej sytuacji, m.in. na laskonline.pl - niestety, nic nie znalazłam. Czy ktoś wie może o co tu chodzi?!


Wróć do „Okolice Łasku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości