Żebracy w Łasku

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Michal
Posty: 39
Rejestracja: 23:24, 12.09.2012

Żebracy w Łasku

Postautor: Michal » 23:27, 06.05.2015

Chce się podpytać forumowiczów może ktoś ma jakieś doświadczenia z zaczepiającymi przypadkowych ludzi żebrakami w naszym mieście.

Pieniędzy dawać nie będę. Ale... pomóc ludziom przecież jakoś trzeba

Czy jest w Łasku jakaś instytucja gdzie można takich być może potrzebujących pomocy ludzi skierować? Parafia? MOPS?

Gdzie w Łasku tanio kupię zupę dla żebraka w ciągu dnia i wieczorem? Najlepiej parę propozycji wraz z cenami.

Jakiś czas temu pamiętam rozdawali obiady ubogim w straży, czy to nadal działa?

Przyszło mi do głowy żeby w kieszeń zabierać kanapkę jak wychodze na miasto ale to niezbyt praktyczne bo nie wiadomo czy dzisiaj akurat trafisz na żebraka czy nie.

W temacie, gdyby kogoś interesowało co na temat żebractwa mówią przepisy prawa:

kodeks wykroczeń:
Art. 58. § 1. Kto, mając środki egzystencji lub będąc zdolny do pracy, żebrze w miejscu publicznym, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto żebrze w miejscu publicznym w sposób natarczywy lub oszukańczy, podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności.

Waleria
Posty: 12
Rejestracja: 14:15, 23.11.2015

Re: Żebracy w Łasku

Postautor: Waleria » 11:56, 24.11.2015

Zawsze uważałam, że potrzebującym trzeba dawać jedzenie albo ubrania i kupowałam im potrzebne produkty - pieniędzy nigdy nie dawałam. Niestety ostatnio pod Biedronką zostałam zaczepiona przez jakiegoś bezdomnego, który próbował sprzedać mi karton mleka i paczkowaną wędlinę za 6 zł - pewnie ktoś mu kupił, żeby zjadł, a on to chciał sprzedać na alkohol. Muszę powiedzieć, że zraziło mnie to bardzo do tematu pomocy na ulicy.


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości