Oszczędzasz - w/g spółdzielni -okradasz.

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Tolo6666
Posty: 2
Rejestracja: 12:31, 12.10.2015

Oszczędzasz - w/g spółdzielni -okradasz.

Postautor: Tolo6666 » 12:53, 12.10.2015

Mieszkając kopę lat w starym budownictwie przyzwyczailiśmy się z żoną do temperatur w mieszkaniu rzędu 19-22 stopnie. Po zakupie mieszkania w nowszym budownictwie nadal staraliśmy się utrzymywać w nim temperaturę nie większą ponieważ w większej czuliśmy się po prostu źle. Wszystko było ok dopóki funkcjonowały podzielniki ciepła oparte na prymitywnych rurkach kapilarnych ponieważ czy używałeś kaloryferów na full czy też nie ,płyn w rurkach parował od słoneczka,wykazywało się zużycie i spółdzielnia była zadowolona bo kasa wpływała.Teraz gdy z powodu wymogów UE zainstalowano elektroniczne mierniki nastąpiły problemy z dopływem kasiorki bo sprawa stałą się jasna - używasz -płacisz, nie używasz ... no właśnie w/g ŁSM okradasz sąsiadów. W dniu dzisiejszym ŁSM rozesłała do oszczędzających lokatorów pisma o treści zamieszczonej poniżej,z interpretacji których wynika,że skoro wykazujesz duże oszczędności w zużyciu CO to albo dogrzewają Cię sąsiedzi albo wyziębiasz mieszkanie (tak , a ogrzewamy się kocami i śpiworami z Caritasu) albo kombinujesz w inny sposób ( ja palę watrę na środku pokoju, a czasem stare tektury). Oczywiście nie obyło by się beż sankcji jeśli się nie poprawisz ,to my zimnokrwisty gadzie dogrzejemy Cię na siłę montując blokady pokrętła regulacyjnego i czy będziesz chciał czy nie to my Cię na siłę dogrzejemy złodzieju.Do tej pory nie zużywając ciepła w tym samym stopniu,dzięki przestarzałym metodom pomiarowym , jeden mógł grzać sobie w chałupie nawet do 30 stopni,bo za niego płacił każdy - płyn parował,było dobrze.Teraz piecuch musi płacić sam za siebie ,a z oszczędnego lub nie lubiącego wysokich temperatur robi się złodzieja. Nie wiem czy się z tego śmiać ,denerwować czy płakać . Może na przyszłość zarząd ŁSM zastanowi się zanim zacznie wysyłać podobne bzdety do swoich pracodawców - tak ,nie pomyliłem się - w końcu to my lokatorzy dajemy wam pracę i nie małe pensje więc zanim po raz kolejny zaczniecie nas obrażać zastanówcie sie 10 razy.

Poniżej skan tego arcydzieła
Obrazek

Michal
Posty: 39
Rejestracja: 23:24, 12.09.2012

Re: Oszczędzasz - w/g spółdzielni -okradasz.

Postautor: Michal » 21:47, 12.10.2015

Nie masz o co się denerwować, gdyby nie sąsiedzi to miałbyś w mieszkaniu nie 19stopni a ok. 10stopni.

Z pisma wynika że nie płacisz nawet 10% tego ile wynosi średnia dla budynku.

Dlaczego nie chcesz partycypować w kosztach ogrzewania budynku?

Skąd tyle egoizmu?

Tolo6666
Posty: 2
Rejestracja: 12:31, 12.10.2015

Re: Oszczędzasz - w/g spółdzielni -okradasz.

Postautor: Tolo6666 » 01:49, 13.10.2015

Egoizm? nie rozumiem dlaczego tak to określasz. Nie czuję się egoistą ponieważ z ponad 3tysięcy opłaconych za rok ogrzewania pomimo nie zużywania ciepła i tak potraca mi się ponad 2 tysiące - czy to jest egoizm? A może powinienem jeszcze w/g ciebie dopłacic ? W moim przypadku sąsiadujące mieszkanie jest puste ponieważ sąsiad nie żyje,a drugie ktoś przeznaczył na sprzedaż - kto więc mnie dogrzewa ? Duchy? Czy nie zużywając wody z wodociągów - dopłacasz do kogoś kto ma domu całymi dniami odkręcone krany ? Jeśli tak to faktycznie - egoistą nie jesteś ale jest na to inne określenie. Poza tym nie podoba mi sie próba zastraszenia zakładaniem jakichś urządzeń,które wymuszą przepływ gorąca w moim zaznaczam w moim własnościowym mieszkaniu czy to jest mi potrzebne czy tez nie. Z jakiej racji? Czy po to zeby byla kasa na premie dla prezesa? Nie wchodze w to.

Michal
Posty: 39
Rejestracja: 23:24, 12.09.2012

Re: Oszczędzasz - w/g spółdzielni -okradasz.

Postautor: Michal » 19:42, 13.10.2015

Spoko, teraz rozumiem.
jeśli masz racje to po prostu im odpisz grzecznie że ich obawy o wychładzanie mieszkania poniżej 16c są bezzasadne jako że w mieszkaniu utrzymujesz temperature powyżej 18C.
Mogą przecież przyjść z termometrem i sami się przekonać.
Z tego samego powodu blokady są niepotrzebne a szkodliwe.

remus
Posty: 1
Rejestracja: 11:45, 01.11.2015

Re: Oszczędzasz - w/g spółdzielni -okradasz.

Postautor: remus » 12:01, 01.11.2015

A co powiedzie na rachunek za CO 5.500zł,taki mi wystawili,nie mogę oszczędzać bo mieszkam na parterze ,mam zimna piwnicę pod sobą,a przed oknami las,nie chcą podciąć drzew.Poinformowałam ich ,ze w tym roku nie skorzystam z ich ekskluzywnego ogrzewania i mieszkanie ogrzewam grzejnikiem elektrycznym,teraz kosztuje mnie ono w granicach 200zł miesięcznie i nie przeszkadza mi ,że podgrzewam sąsiadów,każdy używa CO WG WŁASNEGO UZNANIA,W KOńCU TO MY JESTEśMY WŁASCICIELAMI I MY DECYDUJEMY ILE CIEPŁA CHCEMY ZUŻYĆ i jaką chcemy mieć temperaturę w naszych własnych mieszkaniach.podesłali mi w odpowiedzi ustawę z 94 roku ,że nie mogę używac w moim własnym mieszkaniu grzejnika elektrycznego,moja zaliczka za CO TO 330ZŁ MIESIęCZNIE i każą mi ja płacić,bo nie mogą zmniejszyć ze wzgledu na dopłate z poprzedniego roku.Ile ma trwaĆ ten układ spółdzielnia- pec.Czemu to jakiś pec nas ogrzewa,kotłownie są własnoŚcia spółdzielni,czyżby zarząd był tak nieudolny i nie potrafił sam zająć się ogrzewaniem,tylko generuje potęŻne zyski naszym kosztem PECOWI


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości