EKONOMIK - co się tam dzieje?

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce
lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: lucksm » 22:38, 18.01.2012

I z tym się zgadzam. Cały czas próbuje to wytłumaczyć młodym mieszkańcom Miasta i Gminy. Właśnie te zabiegi mają na celu tylko znalezienie zaginionych pięciu milionów. Nie dzielmy się ale łączmy! Może RAZEM coś osiągniemy!

pozdrawiam

rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: rodzic » 14:25, 19.01.2012

wisia pisze:ogólniak ,a ekonomik dzieli przepaść pisze rodzic.
Zgadzam się z tą opinią ale na korzyść ekonomika. Po ogólniaku nie ma nic, nawet zawodu i dalej trzeba kontynuować naukę bo o pracy można tylko pomarzyć. Słyszałam ,że teraz aby pracować jako sprzątaczka trzeba mieć wykształcenie średnie. Po ekonomiku uczeń wychodzi z zawodem technika ekonomisty.


GRATULUJĘ BRAKU AMBICJI .
GDZIE TA PRACA PO EKONOMIKU?

wisia
Posty: 2
Rejestracja: 21:16, 18.01.2012

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: wisia » 14:59, 19.01.2012

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ambicja polecam przeczytać co znaczy słowo ambicja i a potem mnie krytykować ,że brakuje mi ambicji.Sama ukończyłam LO w Łasku i wiem ile moi rodzice musieli wydać pieniędzy (kosztem własnych wyrzeczeń ) na utrzymanie w Łodzi abym kontynuowała dalszą naukę na studiach dziennych.Moje koleżanki w tym samu czasie ukończyły tzw.ekonomik i bez dalszej nauki nadal pracują w Urzędzie skarbowym , biurach podatkowych itd.
W dzisiejszym czasie nie wszystkich rodziców stać aby ich dzieci mogły kontynuować dalszą naukę na studiach w oddalonych od Łasku miastach.

rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: rodzic » 15:10, 19.01.2012

Wikipedia-świetne źródło informacji. Koleżanki widać w dobrych czasach ukończyły tego ekonoma ,bo w chwili obecnej to z pracą ciężko . Proszę jeszcze powiedzieć ,że żałujesz ze skończyłaś studia.

shattan
Posty: 1
Rejestracja: 18:48, 19.01.2012

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: shattan » 19:46, 19.01.2012

Witam wszystkich czytających . . .

Powiem Wam tak spor o to która szkoła jest jaka jest całkowicie bez sensu, ponieważ i tak nie znajdziecie pracy w Łasku, po pierwsze to jest strasznie małe miasto bez żadnych perspektyw a po drugie bez znajomości i układów tez nic nie zrobicie. Do tego dorzucę to ze mając nawet tytuł technika nic Ci to nie pomoże, sam ukończyłem ekonomik a egzamin zawodowy olałem bo to bzdura nic Ci nie daje, a moi znajomi którzy zrobili tytuły technika w ogóle nie dostali pracy w zawodzie. I gdzie tu sens i gdzie logika ? ? ?

A co do zamykania szkół wątpię by jakiekolwiek protesty pomogły szkołą średnim, bo co jak co ale nie opłaca się utrzymywać tych szkol, uczniów jest mało, opląty itp itd ....

przykro mi ze tak się stało z szkołami .... ale Łask zapada się pod ziemie ....

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: lucksm » 20:21, 19.01.2012

Po tym co dzieje się w tym roku jest to prawda. Łask zapada się pod ziemię. Pracy-brak, większych zakładów pracy-brak, rozrywki-brak, miejsc w przedszkolach-brak. Za chwilę:
szpitala-brak, wyboru w szkołach średnich-brak i jeden wielki BRAK.
Ale za to mamy lotnisko, którym tak się szczycimy a tak na prawdę pieniądze z tego tytułu płyną do gminy Buczek.
Czy na prawdę nie wstyd nam przed nowymi mieszkańcami miasta, którzy przyjechali do pracy w Wojsku?

rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: rodzic » 20:53, 19.01.2012

Podobno dotacja na kanalizacje na Kilińskiego ma być cofnięta.

rodzic
Posty: 75
Rejestracja: 20:21, 25.12.2011

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: rodzic » 21:22, 19.01.2012

Nic,ale czy to przeszkadza w tej beznadziejnej dyskusji?

lucksm
Posty: 139
Rejestracja: 22:17, 14.12.2011
Lokalizacja: Łask

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: lucksm » 22:24, 19.01.2012

Rodzic to użytkownik nastawiony na nie. Jego mottem jest "lepiej napisać coś niż nic"

kasisko1818
Posty: 18
Rejestracja: 20:45, 18.01.2012

Re: EKONOMIK - co się tam dzieje?

Postautor: kasisko1818 » 11:05, 20.01.2012

powiem tak. Starosta moim zdaniem dobrze wiedział co robi. Po co remontowali budynek Ekonomika? Po to by później sprzedać go za o wiele większą cenę bankowi X. Czyż nie tak, po drugie czy były dyrektor nie wiedział nic o zadłużeniu i o tym co się planuje zrobić z Ekonomikiem .I co za księgowa tam jest... ?? Na pewno plan likwidacji nie zaistniał w ciągu miesiąca. Likwidacja szkoły w Ostrowie.. to też jest bardzo ciekawe. Zlikwidują i teraz cześć bardziej interesująca kto położy łapą na cały ten teren należący do szkoły , a nie powiem niezła powierzchnia jest.


Wróć do „Nauka, szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości