zajęcie konta przez komornika

Szukasz sklepu, dobrego szewca czy na gwałt potrzebny zegarmistrz? Zapytaj. Poleć. Podpowiedz innym.
zoor755
Posty: 3
Rejestracja: 05:54, 06.11.2014

zajęcie konta przez komornika

Postautor: zoor755 » 06:04, 06.11.2014

Witam potrzebuję pomocy chodzi o to iż komornik zablokował konto z tytułu spłaty zadłużenia jednak zadłużenie już dawno zostało spłacone a pan komornik nie chce mi odblokować konto dzwoniłem już kilka razy jednak bez skutecznie napisałem również a-maila z prośbą o odblokowanie jeżeli spłata zadłużenia jest już zakończona jednak bez żadnej odpowiedzi i reakcji z kancelarii komorniczej, nadal od 3 miesięcy pomimo od spłaty zadłużenia mam zablokowane konto co mam zrobić w takiej sytuacji. Z góry dziękuje za pomoc.

GHOST22
Posty: 1
Rejestracja: 10:29, 06.11.2014

Re: zajęcie konta przez komornika

Postautor: GHOST22 » 10:33, 06.11.2014

Witam z tego co Pan pisze to samemu raczej Pan nic nie wskóra.Moim zdanie warto by było zasięgnąć porady u radcy prawnego.Pozdrawiam

Michal
Posty: 39
Rejestracja: 23:24, 12.09.2012

Re: zajęcie konta przez komornika

Postautor: Michal » 17:12, 06.11.2014

Nie jestem prawnikiem ale ja bym tam napisał do niego pismo "pocztą tradycyjną" z prośbą/żądaniem o odblokowanie konta. Nie zaszkodzi napisać o trudnej sytuacji życiowej, napisać że wczesniej pisałeś już emaila i dzwoniłeś w tej sprawie.

Jeśli komornik jest blisko to pojechałbym też tam osobiście.

Potem po dwóch tygodniach napisać drugie pismo tym razem pisząc że w ostateczności jeśli w dalszym ciągu nie dostaniesz żadnej odpowiedzi będziesz zmuszony napisać skargę na czynności komornicze.

Nie ma łatwego wyjścia, trzeba swoje "wychodzić" albo czekać.
prawo generalnie jest niestety nieco bardziej po stronie komornika:(

Pewnie o tym wiesz ale na wszelki wypadek napisze że w przypadku zajęć komorniczych przepisy pozwalają dłużnikowi w oddziale banku wypłacić pewną kwotę gotówki z zablokowanego konta, jest to tzw. kwota wolna. Ok. 10000pln.

Awatar użytkownika
magg-da
Posty: 7
Rejestracja: 23:13, 06.11.2014
Lokalizacja: wieś

Re: zajęcie konta przez komornika

Postautor: magg-da » 23:35, 06.11.2014

Dziwna sytuacja, pierwszy raz się z tym spotykam.. Ja bym do nich poszła osobiście, niech sobie nie robią jaj :P A gdyby wciąż coś odwalali, to idź po pomoc do prawnika. Coś tam pewnie zapłacisz, ale wydaje mi się, że w tym momencie jest to chyba jedyne wyjście. Jakbyś szukał kogoś to sprawdź na poczatek Koksztysa.
Ostatnio zmieniony 22:06, 09.11.2014 przez magg-da, łącznie zmieniany 1 raz.

zoor755
Posty: 3
Rejestracja: 05:54, 06.11.2014

Re: zajęcie konta przez komornika

Postautor: zoor755 » 19:29, 07.11.2014

Dziękuje za pomoc


Wróć do „Usługi i handel”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości