działki w okolicy Łasku-Utrata, Wiewiórczyn

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Konrad
Posty: 1
Rejestracja: 11:37, 08.03.2015

działki w okolicy Łasku-Utrata, Wiewiórczyn

Postautor: Konrad » 11:46, 08.03.2015

Poszukiwana działka budowlana już uzbrojona w miejscu - bez konieczności doprowadzania mediów, powiedzmy do 160 zl/m2, Utrata, Wiewiórczyn, chętnie już z jakimś istniejącym budynkiem, może być do remontu.Okazuje się to trudne, w ofertach padają wysokie ceny za m2, wyraźnie działki w okolicy Łasku-Kolumny poszły w górę i stało się to chyba na przestrzeni ostatnich lat.Może jakaś podpowiedź, czy istnieje jakaś agencja nieruchomości zajmująca się działkami w tej okolicy i bez horrendalnych cen typu 200 zł/m2 i więcej.

paulka87
Posty: 3
Rejestracja: 18:24, 08.03.2015

Re: działki w okolicy Łasku-Utrata, Wiewiórczyn

Postautor: paulka87 » 18:33, 08.03.2015

Pan nie może kupic Działki w cenie 150zł za mk a ja posiadam działkę rolno-budowlaną w cenie 12,50 1mk tylko ze znajduje sie zaledwie 22km od Łasku i każdemu jest za daleko a jadąc autem to tylko 15min do Łasku.

westabul
Posty: 1
Rejestracja: 15:50, 11.03.2015

Re: działki w okolicy Łasku-Utrata, Wiewiórczyn

Postautor: westabul » 16:16, 11.03.2015

Przyczyny takiego stanu rzeczy (i cen) na Wiewiórczynie czy Utracie mogą być jakby zrozumiałe , że wymienię tylko : bliskość sklepów i to czynnych w soboty/ niedziele,szkoła, kościół, pkp, pks, dobry dojazd drogowy do Sieradza , Łodzi i innych miast, poza tym lasy, blisko rzeka i zalew, możliwość turystyki, jazdy konnej, rowery, quady..Jednocześnie na obrzeżu Łasku. Uzbrojenie terenu.Natura, sarny,zające, bażanty.Zrobił się trochę kurort... :D

Michal
Posty: 39
Rejestracja: 23:24, 12.09.2012

Re: działki w okolicy Łasku-Utrata, Wiewiórczyn

Postautor: Michal » 19:58, 11.03.2015

Paulka ja na Twoim miejscu bym raczej próbował to sprzedać łodzianom a nie łaskowianom.

Internet pokazuje że do Łasku jedzie się ok. 30minut a nie 15, podobnie jak do Łodzi.

Pozwole sobie przy okazji na mały offtop:
Zawsze jak przejezdzam koło dworca pkp zadziwia mnie jak jego potencjał jest zmarnowany.

Dookoła dworca pola. Nie mam nic przeciwko rolnikom ale tam powinno się zorganizować osiedle domków jednorodzinnych i/lub niewielkich kameralnych bloków z dojazdem do centrum Łodzi wygodnym pociągem w 30 minut.

Byłoby więcej ludzi, bezpieczniej to i łaskowianie zaczęliby korzystać z dworca.
Może zatrzymywałoby się nawet więcej pociągów?

Nic tylko wydzielić działki i sprzedawać po 100pln/m2, przy okazji jeszcze by gmina sobie zarobiła :)

młynarczyk
Posty: 1
Rejestracja: 23:20, 11.03.2015

Re: działki w okolicy Łasku-Utrata, Wiewiórczyn

Postautor: młynarczyk » 23:30, 11.03.2015

Widzę to już od jakiegoś czasu tzn. ceny w miejscowości takiej jak Wiewiórczyn. Sami myśleliśmy o kupnie działki tam ale nie ma chętnych do sprzedaży, ceny wysokie a działek mało, dużo już wykupionych przez osoby chyba spoza tutejszych okolic.Dobra infrastruktura i lokalizacja. Nawet w takiej miejscowości jak Wronowice ceny są już 80-100 zł za metr a lokalizacja i "wyposażenie" Wiewiórczyna nieporównanie lepsze.No cóż, coraz mniej atrakcyjnych działek w tej okolicy do sprzedania a jeśli już coś potencjalnie jest, to nic dziwnego, że ceny dość wysokie.Sami wciąż jesteśmy zainteresowani. Jeśli chodzi o biuro nieruchomości w Łasku, to jest jakieś ale wyraźnie ze skromnymi możliwościami.

paulka87
Posty: 3
Rejestracja: 18:24, 08.03.2015

Re: działki w okolicy Łasku-Utrata, Wiewiórczyn

Postautor: paulka87 » 13:25, 14.03.2015

Do MICHAŁA..
Właśnie na Łódź też rozsyłamy ogłoszenia i nie tylko..i sąsiadów z Łodzi mamy bardzo dużo, prawie 1/3 mieszkańców Magnus to łodzianie. A jeśli chodzi o czas dojazdu do Łasku to z doświadczenia wiemy że 15-20 minut wystarczy (mama męża mieszka we Wronowicach) więc na to co piszą w internecie czasem trzeba wziąć poprawkę.
pozdrawiam

many
Posty: 1
Rejestracja: 12:49, 21.03.2015

Re: działki w okolicy Łasku-Utrata, Wiewiórczyn

Postautor: many » 13:03, 21.03.2015

Można spróbować szukać działek np. na Hallera czy Witosa w Wiewiórczynie, są tam chyba gołe działki ale zdarzają się ładne duże działki z uzbrojeniem bez konieczności podciągania ,nawet z dużymi budynkami gospodarczymi drewnianymi gdyby chodziło o jakiś magazyn czy coś takiego. Ja osobiście uważam, że oprócz ogłoszeń metoda rozpytywania w miejscu, które mnie interesuje i jest atrakcyjne, jest skuteczna i można dogadać się z właścicielem po bezpośrednim dotarciu do niego, bo niektórzy jakby o sprzedaży nie myślą a decydują się dopiero po pojawieniu się konkretnej osoby zainteresowanej. No cóż, tanie działki w tej okolicy już się skończyły. Nawet dla przykładu, na wspomnianych Wronowicach czy Kopyści przestało być tanio jak kiedyś.

piotrek_klm
Posty: 5
Rejestracja: 10:17, 23.12.2014

Re: działki w okolicy Łasku-Utrata, Wiewiórczyn

Postautor: piotrek_klm » 09:23, 25.03.2015

Nie wiem skąd bierzecie te ceny. Gdybym usłyszał w Łasku od kogoś cenę 100zł/m2 i więcej to roześmiałbym się mu w twarz - chyba, że to jakaś działka inwestycyjna w super lokalizacji. Wiem, że są takie oferty i nawet czasem coś się sprzedaje ale nie rozumiem dlaczego ktoś tyle płaci!

Rozglądam się za działkami w naszej okolicy od pół roku i średnia cena to 80zł/m2 ładnej działki (nie uzbrojonej). Podobne ceny są na przedmieściach Pabianic. A za 120/140zł m2 można już kupić działkę w granicach miasta Łódź więc proszę lokalnych właścicieli aby nie przeceniali wartości swoich nieruchomości.

messer444
Posty: 4
Rejestracja: 15:40, 26.03.2015

Re: działki w okolicy Łasku-Utrata, Wiewiórczyn

Postautor: messer444 » 15:54, 26.03.2015

Nie każdy chce mieszkać w Pabianicach czy Łodzi skoro jest z okolic Łasku. Poza tym wiele osób z Łodzi ucieka i w ogóle dotyczy to ludzi z miast, kupują zwłaszcza tam, gdzie jest dobra infrastruktura i dojazd a tak jest akurat z Wiewiórczynem czy Utratą, zwłaszcza że naprawdę nowoczesną Łódzką Kolejką Aglomeracyjną można dotrzeć do Łodzi, Pabianic czy Sieradza szybciej niż niejednokrotnie komunikacją miejską w obrębie np. Łodzi a do tego dobra obwodnica . W okolicy innych dużych miast działki też często są droższe niż na obrzeżu takiego miasta. Akurat działki mocno zdrożały nawet w Okupie, Ostrowie , Kopyści. Kupić działkę uzbrojoną, ogrodzoną, z własnym ujęciem wody, z jakimś budynkiem choćby do remontu nie jest łatwo i czasem trzeba szukać dłuuugo dłużej niż pół roku. Sami próbowaliśmy i o żadnych 100 zł za metr nie ma mowy-jak widać w ogłoszeniach i poście są kłopoty za grubo więcej, chyba że tzw. działka " in the middle of nothing", w rzeczywistości dziura bez dojazdu dobrą drogą, z uzbrojeniem do podciągnięcia , nieogrodzona itd. itp. To i tak jest wpuszczanie się w koszty.

paulka87
Posty: 3
Rejestracja: 18:24, 08.03.2015

Re: działki w okolicy Łasku-Utrata, Wiewiórczyn

Postautor: paulka87 » 06:23, 28.03.2015

Więc zapraszam do mnie :) mam działkę budowlaną
z dobrym połączeniem miedzy miastami jak Łodzią , Sieradzem, Łaskiem,bo znajduje się 5km od głównej trasy wojewódzkiej i cena nie jest wygórowana jak inne bo za 1mk 12,50zł jeśli jest ktoś chętny to zapraszamy.
Ostatnio zmieniony 20:05, 30.03.2015 przez paulka87, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Nasze miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości